cz en

Menu

DPMO hodlá opravit historickou tramvaj

Olomouc - Veřejnou sbírku na opravu historické tramvaje vyhlásil Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Lidé mohou přispívat zakoupením drobných reklamních předmětů nebo sponzorskými dary.

Historický tramvajový vůz vyrobily v roce 1930 Ringhofferovy závody v Praze-Smíchově. V roce 1996 byla tato tramvaj vyhlášena za kulturní památku. Dopravní podnik hodlá tramvaj opravit do dubna 2009, kdy se uskuteční oslavy 110. výročí založení městské hromadné dopravy v Olomouci.

Historická tramvaj„Na renovaci vozu potřebujeme přibližně pět milionů korun. Kromě veřejné sbírky se peníze pokusíme získat také z různých dotačních fondů. O příspěvek požádáme například ministerstvo kultury, využijeme také vlastních zdrojů,“ uvedla mluvčí DPMO Magdaléna Kopřivová.

Veřejná sbírka probíhá od začátku prosince, příspěvků od dárců je však zatím poměrně málo. Dopravní podnik proto akci podpoří větší reklamní kampaní.

„Lidé si brzy budou moci koupit propagační předměty také v internetovém obchodě. Už nyní si mohou v budově dispečinku dopravního podniku v Legionářské ulici a v pokladně v Koželužské ulici zakoupit například čestné jízdenky do historické tramvaje, propagační předměty nebo plakát vozu, který budeme renovovat,“ dodala Kopřivová.

Sponzoři, kteří na tramvaj věnují částky nad tisíc korun, získají čestné vstupenky s dobou platnosti pět, deset nebo dvacet let a různé dárky. Pravidelné jízdy pro veřejnost začnou od března letošního roku.

Původní článek si můžete přečíst na tomto odkaze.

Dopravní podnik města Olomouce, a.s. Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Sídlo společnosti:
Koželužská 563/1, Olomouc
+420 585 533 111

Společnost Dopravní podnik města Olomouce, a.s., IČO 47676639, sídlo Koželužská 563/1, 779 00 Olomouc, je členem koncernu statutárního města Olomouc, kde statutární město Olomouc, IČO 002 99 308, se sídlem Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc, vystupuje jako řídící osoba.

Najdete nás také na:

YouTube Instagram Twitter

Copyright © 2024 Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Realizace © WINTERNET s.r.o.